Kletba egyptské mumie - R. L. Stine

Děj:
Gabe je s rodiči v Egyptě, ti však kvůli práci odjedou a on zůstane u strýce, který je archeolog. Během první návštěvy pyramidy Gaba vyděsí sestřenice Sari, ale přesto má pocit, že tam něco nehraje. Dělníci končí v nemocnici a poradce Ahmed plácá cosi o prokletá kněžky Kálí.
Co se ve skutečnosti skrývá za zraněními dělníků? Co udělá Gabe, když se v pyramidě ztratí a objeví podivné mumie? A jak do všeho zapadá Ahmed?
.
Můj názor:
Stejně jako knihu "Úsměv, prosím... přichází zlo" jsem i tuto objevila v městské knihovně. Potřebovala jsem nějakou lehoučkou knížečku na relax, ale nechtěla jsem číst nějaké pitomé dívčí románky. Horory mám ráda, a proto jsem neváhala a půjčila si jí.
.
Má jen přes sto stran, proto jsem jí přečetla za chvilku. Náramně jsem se u ní pobavila a užila si jí. Samozřejmě jsem neměla husí kůži ani strach, ale umím si představit, že kdyby mi bylo deset nebo jedenáct, tak bych zažívala parádní dobrodružství.
.
Příběh je čtivý a ubíhá velmi rychle, takže než se nadějete, jste na konci. Autor nám postupně předkládá fakta, z kterých se vyvíjí děj, takže pokud vám je jedenáct, tak musíte přemýšlet nad dějem. Tak trošičku nádech detektivky a hororu a pořádná porce humoru.
Já si užívala rychlý spád děje, nad který jsem nemusela přemýšlet a krásně si odpočinula.
.
Napínavá knížka pro mládež s náznakem hororu a děsu. Ideální pro čtenáře kolem 11 let, kteří mají rádi napětí a dobrodružství.
.
 
 
Název: Kletba egyptské mumie (orig. The Curse of the Mummy´s Tomb, 1993)
Autor: R. L. Stine
Překlad: Radka Krejčová
Vazba: Měkká
Počet stran: 128
Vydal: Fragment - edice Husí kůže, 2005 (1. vydání)

Komentáře