V kině na pohádku Kráska a zvíře

Na novou verzi pohádky Kráska a zvíře jsem se těšila od okamžiku, když jsem viděla první trailer a prostě se zamilovala. Nebo se ve mně probudila láska s dřívějších dob, kdy jsem v dětství milovala animovanou verzi z roku 1991. Tato nová verze od Disney je hodně inspirovaná tou animovanou, je tam sice několik rozdílů, ale to podstatné zůstalo.
     Do kina moc nechodím, naposledy jsem byla na třetím díle Pirátů z Karibiku, takže když mi Narciska básnila o tom, jak je Kráska a zvíře úžasný film, věděla jsem, že nevydržím, až bude na DVD a musím tuto pohádku vidět hned. Z okolí jsem nesehnala nikoho, kdo by se mnou chtěl jít do kina na pohádku. Ať jsem se ptala kohokoliv, tak na mě zíral jako na magora, prý „vždyť je to pohádka, na to půjdou samé děti“. Ale mě to neodradilo, potřebovala jsem Bellu a Zvíře vidět, a tak jsem si v neděli 26. března koupila lístek a vyrazila na 17h do kina...


     Jistěže bylo v kině hodně dětí, ale nebyly tu sami. Až s podivem tu byly snad všechny věkové kategorie od mrňat do důchodového věku. Někdy se na film vydal zamilovaný pár, rodiče s dětmi či prarodiče s vnuky. Ale u některých dětí (hlavně kluků) bylo vidět, že je ten film moc nezajímá. Tak by mě zajímalo, zda náhodou nevytáhli rodiče své děti do kina, protože chtěli vidět Krásku a zvíře oni sami, ale bez dětí si to netroufli. :-)

     Tohle nebude recenze na film, ale spíš můj zážitek z kina a z filmu, tak promiňte, pokud budu psát o nějakých blbostech.
     Kino bylo téměř obsazené a já si užívala atmosféru. I když mě hrozně štvali ti šustící a srkající lidi. Chápu, že do kina popcorn patří, ale nemůžou jíst potichu?! Kdo to má poslouchat? Já byla na dabované verzi a ty lidi musí chroustat jako myši.
     A taky bych po začátku filmu už nikoho nepouštěla dovnitř ani ven. Bylo pár pozdních příchodů a kvůli nim se musela zvedat celá řada, čímž rušili počátek filmu. Zrovna když princ vyhazoval stařenu, tak jsem musela vstávat, abych pustila sednout nějaké dvě holky. Prostě začal film, máte smůlu. Proč nemohou lidi chodit včas? A pak ještě počůránci by si měli kupovat lístky na okraj řady. Kdyby to byly alespoň děti, tak se dá pochopit, že to nevydrží až do konce filmu, ale většinou to byly dospělí.

     Užila jsem si Krásku a zvíře? Ano a moc. Až tak moc, že se 16. dubna chystám vydat do kina znovu, protože jedno zhlédnutí mi nestačí. :-) Ve filmu je plno vtipných scén, krásných písní a melodií, kostýmy jsou taktéž nádherné (i když žluté šaty, co má Belle, se mi moc nelíbí) a celkově se všechno vydařilo perfektně.
     Ano, je to pohádka a oddychovka, ale nádherná a vymazlená. Duo Bella vs. Zvíře je zpočátku zajímavé sledovat, jak se Zvíře přestává ovládat pokaždé, když mu Belle řekne NE. Chlapec není zvyklý, aby mu někdo odmlouvat, a tak incidenty jsou na místě. Po útoku vlků se začnou sbližovat a nakonec najdou cestu do srdce toho druhého.

     Že Bellu hrála Hermiona (Emma Watson) mi bylo tak nějak jedno, i když musím přiznat, že jí ta role sedla. Předtím jsem si jí neuměla představit, ale během filmu jsem si ji jako Belle zamilovala. Svou sečtělostí a zasněním nedokázala zapadnout do městečka, přitom hledala jen někoho, kdo ji pochopí.

     Zvíře je prostě zvíře a je nádherné. No, princ byl na začátku tak zmalovaný, že nebyl vidět jeho obličej, což na konci už ho vidíme. Bohužel. Nevím, asi jsem divná, ale zvíře se mi líbí mnohem víc než ten herec.

Převzato z vod Pinterstu
     Luke Evans jako zákeřný Gaston byl naprosto famózní. Když jsem ho v traileru viděla poprvé, tak jsem ho nedokázala představit jako samolibého namyšleného floutka, ale on dovedl svou zahleděnost sám do sebe k dokonalosti. Na jednu stranu víte, jaký je a chtěli byste jej nesnášet, ale na druhou stranu je naprosto boží.

     Jen by mě zajímalo, podle čeho ta stařena-čarodějka rozhoduje, kdo potřebuje lekci, aby se napravil. Gaston mi přijde povahově mnohem horší než rozmazlené princátko, které si prostě jen myslelo, že mu patří celý svět a krása musí mít kolem sebe jen krásu. Gaston je sice také namyšlený a zahleděný sám do sebe, navíc se považuje za nej... chlapa, ale taky je schopný čehokoliv, jen aby dosáhl svého. Tak proč ho taky nezaklela? Nebo on si nezasloužil naději na nápravu?

     Ale víte, co Belle závidím? Tu obří knihovnu co jí dal zakletý princ. Z animované verze jsem ji znala, ale když jsem ji spatřila na plátně, tak jsem se málem počůrala radostí. Ta místnost je úžasná a já ji chci! ;-)

     Nakonec se mi podařilo nebrečet, i když v tom bytě v Paříži a na konci jsem měla už na krajíčku, ale ovládla jsem se. Bylo mi trapné brečet v kině.
     Film jsem si užila na výbornou a už se těším, až se vydám na Krásku a zvíře podruhé. :-)

Komentáře

 1. Zdeni, super článek a jsem právě ráda, že to není úplně klasická filmová recenze. Tenhle film šel dlouho zcela mimo mě, ale slyším tolik pochval a hezkých slov, že se na to snad budu muset také vypravit. Potáhnu nejspíš manžela, tak jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit :D Měj se krásně a díky za další skvělý článek. Moc ráda Tvůj blog čtu, píšeš hrozně hezky a já tu vždy načerpám spoustu pozitivní energie a takového příjemného klidu. Takže moc děkuji! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahá Kristýno, moc děkuji za milý komentář, který mi zlepšil den. Taková slova člověka hned nakopne, aby byl na blogu trochu víc aktivnější.
   A na film klidně vyraž, pokud máš ráda pohádky, tak by se ti to mohlo líbit. I když je to o lásce, tak jsou tam i vtipné scény, kdy vyprsklo smíchy celé kino. :-D

   Vymazat
 2. Thanks for provide great informatic and looking beautiful blog, really nice required information & the things i never imagined and i would request, wright more blog and blog post like that for us. Thanks you once agian mcafee-livesafe-crack

  OdpovědětVymazat
 3. hanks for this post, I really found this very helpful. And blog about best time to post on cuber law is very useful. argus-monitor-crack

  OdpovědětVymazat
 4. https://literarnikoutek.blogspot.com/2017/04/v-kine-na-pohadku-kraska-zvire.html?showComment=1535424648893#c2951179634720599724

  OdpovědětVymazat
 5. Adaware Antivirus Crack Such a nice and helpful piece of information. I’m so happy that you shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing. Visit My site

  OdpovědětVymazat
 6. IPL 2022 is the cricket tournament that would be the 15th edition of Indian premier league. IPL 2022 Final would be played between two teams in India or UAE.
  Indian Premier League 2022 is goint to be a big hit in the history of cricket.

  IPL 2022 matches would be played between 10 teams. In IPL 2021, 8 contestants were facing each other but in this tournament, 2 new IPL new teams are going to compete to rank high on the IPL 2022 Points table.

  OdpovědětVymazat
 7. It’s perfect time to make some plans for the long run and it is time to
  be happy. I have read this publish and if I may I wish to counsel you some interesting issues or tips.
  Maybe you could write next articles relating to this article.
  I wish to read even more issues approximately it!
  plagiarism x crack
  idm crack
  cleanmymac x crack
  eset nod32 antivirus crack
  filmora crack
  Crack Like

  OdpovědětVymazat
 8. Wonderful blog! Have you any useful suggestions for aspiring writers?
  I intend to establish my own site soon, however,
  I'm a bit puzzled about it
  Would you advise a free platform like WordPress or a paid option?
  There are so many alternatives that I am completely puzzled.
  Thank you!
  Whoa!
  mcafee endpoint security crack
  tenorshare ultdata ios crack
  snagit crack serial key
  adobe acrobat pro dc crack

  OdpovědětVymazat
 9. Hello there, I just discovered your blog on Google, and I like it.
  is quite useful. I'll keep an eye out for brussels sprouts.
  If you keep doing this in the future, I will be grateful. A large number of people will profit.
  based on your writing Cheers!
  nitro pro crack
  altercam crack
  idm ultraedit crack
  home designer pro crack

  OdpovědětVymazat
 10. My first choice looks to be a useful software at first glance.
  In summary, depending on user input has enabled the download and storage of personal information.
  screenhunter pro crack
  windows 7 enterprise crack
  adobe acrobat pro dc crack

  OdpovědětVymazat
 11. corel paintshop pro 2022 crack contains a coordinated learning place and 1 snap picture fixing apparatus. It permits you to address all photographs immaculately like red-eye, sharpness, shading, and substantially more. Empowers you to brighten your teeth, paint, imperfection evacuation, and substantially morE.

  OdpovědětVymazat
 12. Create message. Keep posting this kind of information on your blog.
  I am very impressed with your site.
  Hi, you've done a great job. I will definitely dig in and personally recommend it to my friends.
  I am sure they will find this site useful.
  anytrans crack
  itools crack
  duplicate cleaner pro key crack
  wondershare uniconverter crack

  OdpovědětVymazat
 13. I'm a little impressed. Rarely have I come across a blog that is both educational and fun.
  I'm just saying that your performance was flawless.
  Few men and women can wisely say about a head problem.
  I couldn't be happier to find myself on this journey.
  Here you go.
  filemaker pro crack
  amazing dr recovery crack
  daemon tools pro crack
  driverdoc crack

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Velmi děkuji za váš komentář.