Knihy, co mě zaujaly #6

Vychází stále a stále nové knihy, které by stály za hřích. Má knihovna praská ve švech a knihy jsou i někde, kam původně nepatří, ale já si mezi novinkami našla pět knih, které mě hodně zaujaly, takže uvažuji o jejich koupi. Krásku a zvíře si pořídím určitě a nového Doctor Who asi nechám na květen do Prahy na Svět knihy, kam se chystám.


Kráska a zvíře: Zakletá v knize - Jennifer Donnelly (Egmont, 2017)
     Anotace:
     Zakleta v knize, originální příspěvek k novému hranému filmu studia Walt Disney Kráska a zvíře, vypráví příběh osamělé milovnice knih Belle. Ta najde v knihovně svého věznitele zvířete očarovanou knihu, která ji zanese do zcela nového světa. Zde se Belle spřátelí s tajemnou hraběnkou, která jí nabídne život, o jakém vždy snila. Ale nový svět není zdaleka takový, jak se na první pohled zdá, a čím více v něm Belle tráví času, tím těžší je ho opustit. Napínavé příběhy se nás zmocní a už nepustí, a jakmile je Belle zakleta v této knize, možná už z ní nikdy nenajde cestu ven.

     - Pokud se vám líbil film a oblíbili jste si postavu věčně zasněné knihomolky Belly, která se zamilovala do zvířete, tak si myslím, že uvítáte tuto knihu, kde se s Belle znovu setkáte. No, já se na knihu těším určitě. A přidávám vzkaz pro knihu: Už brzy se uvidíme v knihkupectví. :-)

Doctor Who: Generace velkého třesku - Gary Russell (Jota, 2017)
     Anotace:
     Vánoce 2015, Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie.
     Dokážete si představit, jak všechny překvapí, když se v sydneyské zátoce otevře časový portál. A taky si dokážete představit, jak je vyvede z míry, když vedle Harbour Bridge dosedne ohromná pyramida, která nevhodně zaclání Port Jackson, a navíc vyzařuje čirou energii. Dokážete si představit úlek v jejich tvářích, když sem dorazí gangster Cyrrus Guča, profesor Jaanson a mimozemská nájemná vražedkyně Kik Zabiják, aby zářící pyramidu obsadili. A nakonec si asi dokážete představit, jak všechny vyděsí, když jim těsně v patách dorazí skupina podvodníků chystajících se provést svůj zatím nejodvážnější husarský kousek.
     Tenhle gang sestává z Dlouhonožky (sexy komika), Psohlavce (který má na starosti bezpečnost a palebnou sílu), Mrněte (starajícího se o logistiku), Lopaty (hlavní archeoložky a historičky) a Felčara (jehož povinností je uchránit vesmír před explozí, vedle níž velký třesk vypadá jako provlhlá rachejtle).
     A když někdo omylem probudí Prastary vesmíru – což podle Felčara nebylo úplně moudré ani rozumné –, věci začnou rázem vypadat velmi komplikovaně.

     - Doctor Who je prostě originál a nikdy se ho nenabažím. Jen, než si pořídím tuto knihu, tak chci dokoukat pár posledních řad seriálu, který bude brzy zase pokračovat. Doctor je věčný…

Doctor Who - Obrazový průvodce seriálem Pán času (Slovart, 2017)
      Anotace:
     Úspěšný průvodce světem seriálu – nyní aktualizovaný a rozšířený, s novou postavou Doktora. Tento bohatě ilustrovaný průvodce je teď rozšířený o všechny akce ze série s Peterem Capaldim v roli nového Doktora. Obsahuje 32 nových stran s novými společníky a spojenci a s neuvěřitelnými dobrodružstvími napříč časem a prostorem. Kniha nabízí detaily k prostudování i potěšení, stejně jako zákulisní informace o tomto hitu mezi televizními seriály.

     - Toto je taková laskomina pro milovníky kultu Doctor Who, takže vážně uvažuji o pořízení. ;-)

Magický průvodce městem pod pahorkem - Pasi Ilmari Jääskeläinen (Paseka, 2017)
      Anotace:
     Šéfredaktor Olli Suominen vede středně velké nakladatelství, zaměřené na knížky pro děti a populárně naučnou literaturu. Jeho poklidný život, plný práce i rodinné rutiny, se změní, když si založí facebookový účet. Ozvou se mu totiž nejen kamarádi z dětství, ale i jeho první láska, nyní slavná spisovatelka, jež mu nabídne novou knihu - Magický průvodce městem. Citově okoralý Olli znovu zažívá probouzející se vášeň a posléze se ocitá před zásadním rozhodnutím. V době, kdy příprava rukopisu vrcholí a text se chystá do sazby, beze stopy zmizí jeho manželka a syn. Pouze na Ollim, bojujícím s vlastní amorálností a šrámy na duši, teď záleží, zda se rodina opět shledá. Šanci má jen jednu. Anebo?

     - Četla jsem Literární spolek Laury Sněžné a knihu jsem si zamilovala, protože to bylo něco nezapomenutelného a ráda se k ní vracím. Takže když vychází další kniha autora, která slibuje, že bude ještě lepší než ta předchozí, tak kdo by mohl váhat a nevydat se na další dobrodružství objevovaní knižního světa? Opravdu má všechno jen jeden konec? Nebo existuje ještě jiná, druhá možnost?

Kiki z Montparnassu - Catel Muller, José-Louis Bocquet (Argo, 2017)
     Anotace:
     Kiki se na bohémském Montparnassu dvacátých let podařilo vymanit z bídy a stát se jednou z nejcharismatičtějších postav meziválečné avantgardy. Družka Mana Raye, jehož inspirovala k legendárním fotografiím, zvěčnili na svých plátnech Kisling, Foujita, Per Krohg, Calder, Utrillo nebo Léger. Kiki ale nebyla jen múzou jedné generace, hledající způsob, jak se zbavit kocoviny z první světové války, byla především jednou z prvních emancipovaných žen dvacátého století. Vedle sexuální a citové svobody, kterou si dopřávala, se u Kiki projevovala svoboda ve vystupování, v projevu a v myšlení, která nevzešla odnikud odjinud než ze školy života.

     - Když jsem byla v březnu v knihkupectví Kosmas, tak mě zaujala obálka této knihy v regále. Anotace slibuje zajímavý příběh a uvnitř to vypadá jako skvělý komiks, takže mě kniha k sobě vábí jako krásná siréna. :-)

     A ještě zmíním jednu knihu, a to Provence jako sen - Lenka Horňáková Civade, kterou vydalo Argo (2017). Já knihu četla v prvním vydání (nakladatelství Lidové noviny, 2010) a byla jsem z četby nadšená, jen je škoda, že se toto první vydání už téměř nedá sehnat.

Komentáře

  1. Ever wanted to get free Twitter Followers?
    Did you know that you can get these AUTOMATICALLY AND TOTALLY FREE by getting an account on Like 4 Like?

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Velmi děkuji za váš komentář.